سبد خرید 0

طریقه نصب رابط جک پارکینگ محک

10 / 10
از 1 کاربر
« بازگشت به لیست مقالات | ﺳﻪشنبه 26 آذر 1398 در ساعت 3 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

طریقه نصب رابط جک پارکینگ محک

رابط جک پارکینگ محک جهت بهبود کیفیت و عملکرد جک ها نصب میشوند. تکنما برای باز کردن جک پارکینگ یک پالس فرمان یا سیگنال برای ماژول رابط جک پارکینگ محک  میفرستد ، مدار فرمان جک های برقی  با ولتاژ کار میکنند وبا ولتاژ نیز درب ساختمان را باز میکنند  حال برای اینکه  عملکرد بهتری داشته باشد ماژول  رابط  جک را برسر مدار قرار  میدهیم  که عملکرد آن مطابق شکل زیر صورت  میگیرد.

 

 

جهت اطلاع  بیشتر در مورد رابط جک پارکینگ محک  و عملکرد بهتر عمومی این ماژول در مدار میبایستی در ابتدا به ساختار اصلی این ماژول اشاره کرد .  بدین صورت که همانگونه که در شکل ملاحظه میفرمایید ماژول رابط تکنما یک ورودی مستقیم از پنل تکنما به panel input به نام های  Signal- و Signal+ دارد که از سیگنالهای خروجی پنل گرفته شده و به ماژول وصل خواهند شد که در سمت دیگر این ماژول رله هایی با نام های Open Signal و Close Signal قرار داده شده است و همانگونه که از اسمش پیداست وظیفه خروجی گرفتن از سیگنال های گرفته شده از پنل را به جکها و یا درب ها دارند 

این ماژول در هر رله خروجی خود برسر ورودی جک ها از سه قسمت N.O و COM  و N.C تشکیل شده اند که تنها دو قسمت N.OوCOM را به عنوان سیگنال های خروجی دستگاه در نظر خواهیم گرفت که سیگنال مثبت را N.O و سیگنال منفی را COM به عنوان رابط های اتصال سیگنال های مثبت ، منفی پنل به جک در نظر گرفته می شود و ( در حالت عام N.O را مخفف NORMALLY OPEN توصیف می کنند ) . درمرحله اتصال جک پارکینگ به رابط جک پارکینگ محک , N.O را به مثبت و COM را به منفی دستگاه وصل می کنیم و به این صورت فرمان باز شدن درب ها را به جک پارکینگ از طریق ماژول می دهیم . در مدار های جک پارکینگ محک ، ترمینال هایی هستند که همانند رله ها عمل می کنند و به طور کلی اگر بخواهیم خلاصه بگوییم ، این ترمینال های جک دربازکن با ولتاژ عمل می کنند و چون این جک ها درون خود ولتاژ دارند هنگامی که N.O را انتخاب می کنید به ترمینال جک و هنگامی که COM موجود درجک را به COM رابط ماژول متصل می کنید با کدهای تعیین شده در دستگاه آیفون متصل در واحد ساختمانی اقدام به دستور دهی مبنی بر باز نمودن جک مینماییم . در این مرحله است که ماژول جک منتظر میماند تا شما این خروجی را به کجا میخواهید بفرستید به COM و N.O که فرستاده شود جک دستور می گیرد که باز شود و در صورتی هم که به COM و N.C ( مخفف NORMALLY CLOSE ) بفرستیم جک دستوری بر بسته شدن دریافت خواهد کرد .ماژول رابط تکنما این توانی را دارد که دو درب پارکینگ ساختمانی که دارای جک درب بازکن است را باز نماید و در واقع رله های CLOSE  و OPEN  هر کدام جداگانه به جک های مخصوص خودش وصل نمایید . در نتیجه به وسیله رابط جک پارکینگ محک می توانید دو درب پارکینگ را که از طریق سیگنال های مثبت و منفی قرار گرفته بر روی پنل ، به صورت مستقیم قرارگرفته اند را کنترل کنید . این عمل در حالی است که بدون تداخل در سیستم درب بازکن پنل که وظیفه ی باز نمودن درب نفر روی ساختمان را دارد اقدام به باز نمودن درب های پارکینگ ساختمان که دارای جک برقی هستند مینماید .

حالت دوم نصب در اصل تا اینجای کار استفاده از این ماژول تحت عنوان باز نمودن درب های پارکینگ ساختمانی دارنده جک بوده است . در حالت دوم شما میتوانید از ماژول رابط جک تکنما برای باز نمودن دربهای نفرروی ساختمان نیز استفاده کنید . به عنوان مثال ساختمانی است با یک درب پارکینگ یک درب نفرروی اصلی و یک درب  عمومی  ورودی  ساختمان  (لابی) که میخواهیم با این روش هر کدام را جداگانه  از طریف آیفون  کنترل و باز نماییم. بدین صورت درب نفرروی ساختمان که همانند قبل از طریق پنل باز خواهد شد . برای باز شدن درب لابی ساختمان میتوانیم همانند توضیحات داده شده به جای جک از رله های موجود در ماژول  رابط  جک پارکینگ برای بازگشایی و اعلام دستور به N.O و COM  استفاده و در آخر نیز همانند توضیحات داده شده جک را هم به ماژول وصل  نمود که بدین ترتیب امکان باز نمودن سه درب ساختمان را خواهیم داشت .

چطور سه درب را بصورت غیر همزمان باز کنیم؟

از ماژول رابط جک میتوان برای کنترل 2 درب نفر رو به صورت غیر همزمان استفاده نمود، به این صورت که درب اصلی نفررو به درب بازکن خود پنل متصل میشود و دو درب دیگر توسط ماژول رابط جک به سوکت سیگنال پارکینگ پنل متصل میشود که مجموعا 3 درب را میتوان به صورت غیر همزمان مطابق شکل فوق از طریق گوشی داخل واحد کنترل نمود.

 

 

ارسال نظر

نام شما :
ایمیل :
تلفن تماس :
متن پیغام :
نمایش همه
علاقه مندی ها ()